Futbol / Futsal

 

2018 yılında Futsal Takımımız, Üniversite Sporları Federasyonu’nun resmi müsabakalarına katılmıştır. Geçen yıldan daha başarılı sonuçlar almış ve 1. lig de kalmayı başarmıştır. Oynadığı 5 maçta 3 maç kazanıp, 1 beraberlik ve 1 galibiyet almıştır. İTÜ, Bilgi, Bahçe şehir ve Nişantaşı Üniversiteleriyle, özel hazırlık maçları yapmış, Boğaziçi üniversitesinin Spor Şenliklerine katılmıştır.


Futbol Takımımız Üniversitelerarası resmi futbol müsabakalarının İstanbul etabına katılmıştır. 5 maç oynamış, 2 mağlubiyet, 2 galibiyet, 1 beraberlik almıştır. Ayrıca Zaim Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, İTÜ, MEF ve Marmara Üniversiteleri ile özel hazırlık maçları yapmış, Boğaziçi Üniversitesi Spor şenliklerine katılmıştır.

Ayrıca, Futbol Takımımız 14-18 Kasım 2018 tarihleri arasında IUSC tarafından Barcelona İspanya’da gerçekleşen ‘4’üncü Üniversiteler Arası Spor Şampiyonası EUROBARSELONA 2018 Turnuvası’na katılmıştır. Bu turnuvada İngiltere’den Brunel University, Fransa’dan Paris School of Business-1 ve Slovakya’dan Slovak Technical University ile grup maçları yapılmış, gruptan çıkarak çeyrek final oynama hakkı için Çekya’dan Econ Prag University ile karşılaşılmıştır. Gruplardan gol yemeden gelen bu takıma karşı 1-0 öne geçilmiş ancak son dakikada yenilen golle normal süresi 1-1 biten müsabakanın ardından penaltı atışları sonucunda Futbol Takımımız rakibine yenilerek turnuva veda etmiştir.