Üniversitemizde öğrenci ve personele kaliteli, hijyen ve doğru beslenme koşullarına uygun yemek servisi sunabilmek amacıyla; 4734 sayılı Kamu İhale Kanununa göre yapılan ihale ile Galatasaray Üniversitesi Ortaköy Kampüsü, Galatasaray Lisesi Beyoğlu Kampüsü ve Galatasaray İlkokulu Şişli Kampüsünde yemek hizmeti verilmektedir.  

Galatasaray Üniversitesi öğrenci ve personel yemekhanelerinde turnike sistemi uygulanmaktadır. Yemek bedelleri, öğrenci ve personel kimlik kartlarına Ziraat Bankası ATM'lerindeki Kartsız İşlem adımlarından veya Ziraat Bankası İnternet bankacılığı sistemi üzerinden para yüklemesi yapılarak gerçekleşmektedir.

Üniversitemiz öğrencilerinin talepleri üzerine, öğrencilerimize akşam yemeği ve sabah kahvaltısı imkanları da sunulmuş ve bu imkanlardan personelimizin yararlanması da Rektörlükçe uygun görülmüştür. Yemek ücretleri, her yıl yapılan ihale sonucu ile Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliğine uygun olarak Maliye Bakanlığınca Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Merkezi Bütçe Uygulama Tebliğinde belirlenen bedeller göz önüne alınarak, Yönetim Kurulunca belirlenir.   

Üniversitemiz Yönetim Kurulu kararıyla her yıl ihtiyaç sahibi 150 öğrenciye karşılıksız yemek bursu verilmektedir.

  1. Yemek Bursu Başvuru Koşulları
  2. Yemek Bursu Başvuru Formu
  3. Yemek Bursu Duyuruları