Topluluk/Kulüp Tanıtımı

Günümüz bilgi çağının getirdiği rekabet ortamı kaliteli bir akademik eğitime sahip olmanın ötesinde girişimcilik, sosyallik, güncellik gibi birçok özelliğe de sahip olmayı gerekli kılmıştır. Bu nitelikleri kendimize kazandırabilmek amacıyla 1998 yılında kurduğumuz Galatasaray Üniversitesi Mühendislik Kulübü (GSÜMK) 100'ü aşkın üyesiyle her geçen yıl yapısını ve faaliyetlerini yenilemekte ve geliştirmektedir. Galatasaray Üniversitesi Mühendislik Kulübü ailesi temelde bir kariyer kulübü olmakla beraber üniversitemizin en sosyal kulüplerinden biridir. Misyonu; gelecekte önemli mevkilerde bulunmak isteyen ve Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek gençlere; eğitim, panel, konferans, teknik gezi, seminer, workshop, parti gibi gelişimlerine katkı sağlayacak etkinlikler düzenleyerek ve düzenleterek onların bilgi ve deneyimlerini arttırıp; sadece teknik değil, sosyal alanda ve planlama alanında da bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır. Yıl içinde teknoloji, girişimcilik, kariyer ve eğlence odaklı düzenlediğimiz etkinliklerle hayata ve iş dünyasına hazırlanıyor, yetkinliklerimizi geliştirerek yaşama önde başlıyoruz. Tüm üyelerimizi ailemiz gibi görüyor, kapsayıcı ve yatay hiyerarşili bir kulüp olmaktan gurur duyuyoruz. Daha ilk günden aramıza katılan arkadaşlarımıza güvenerek sorumluluk almalarını sağlayıp yaparak öğrenmelerini destekliyoruz. Kulübümüzden mezun olan çok sayıda başarılı mezunumuzla ilişkilerimizi sürdürüyor ve üyelerimize geniş bir network sunuyoruz. Başarının mutluluktan geçtiğini biliyor ve her bir üyemizin mutluluğunu en ön plana koyuyoruz. Hem eğlenip hem de öğrenebileceğiniz, felsefe ve Fransız dili edebiyatından mühendislik ve işletmeye kadar her bölümden insanla tanışıp üniversite deneyiminizi artırabileceğiniz, ikinci aileniz gibi olacak ve hep destek alabileceğiniz bir kulüp olmayı vadediyoruz. Her yıl 7 ana etkinlik düzenliyoruz: BossFort’da “Aile Arasında Oryantasyon”, İnovasyon ve Teknoloji Günleri’nde teknolojik trendlere dair oturumlar, CaseCamp’te şirketlerle vaka çalışmaları, Réunion’da kariyer oturumları ve Mise En Pod’da dijital eğlence sektörü sohbetleri gerçekleştiriyoruz. Keyifli bir öğrencilik ve kulüp deneyimi için buradayız!

Kulüp ile İlgili Linkler:

Amaçları

Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi öğrencileri ve aynı zamanda Galatasaray Üniversitesi öğrencileri arasındaki iletişim ve yardımlaşmayı güçlendirerek öğrencilerin yapıcı ve yaratıcı güçlerini düzenleyerek eğitsel çalışmalarda bulunmak. İşletmelerde projeler hazırlamak.

Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi'nin iş çevrelerine ve akademik çevrelere tanıtımını yapmak. Bilimsel araştırmalarda bulunmak, araştırmaların ve çalışmaların düzenli bir yayın aracılığıyla çoğaltılmasını ve dağıtımını sağlamak.

Faaliyet Alanları

Kariyer, eğlence kişisel gelişim, girişimcilik alanlarında faaliyet gösterir.

Yönetim

Team Member

Kanat HAKYEMEZ

Kulüp Başkanı

Topluluk/Kulüp Başkanı Kanat HAKYEMEZ
Topluluk/Kulüp Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Erden TUĞCU
Yönetim Kurulu (Asıl Üyeler)
Kulüp Başkanı Kanat HAKYEMEZ
Başkan Yardımcısı Derin ÖZER
Genel Koordinatör Ece TOKTAŞ
Sayman Mustafa Mert YELKEN
Yazman Pelinsu UYGUR
Yönetim Kurulu (Yedek Üyeler)
Üye Şevval KANİ
Üye Simay TOKER
Denetleme Kurulu (Asıl Üyeler)
Başkan  Hatice Merve YAZAR
Üye Suzan Nur AYAYDIN
Denetleme Kurulu (Yedek Üyeler)
Üye Ziya Alperen KARAKOÇ

Topluluk/Kulüp İletişimi

Email: muhendislikkulubu@gsu.edu.tr